Книга американського кулеметника здобула Блукерівську премію 2007!
Книга американського кулеметника Колбі Баззела (Colby Buzzell) “Моя війна: Вбиваючи час у Іраку” про рік, проведений на іракській війні, визнана у Великобританії кращою книгою, написаною за мотивами його блоґу. Баззелу присуджено так звану Блукерівську премію, що становить у грошовому еквіваленті 5 тисяч фунтів (приблизно $10 тисяч).
Книгу раніше схвально оцінив знаний американський письменник Курт Воннегут, який у 2007 році пішов із життя (“Всесвіт”, №5-6, 2007). Одна з ключових фігур блоґінгу в США Аріанна Хаффінґтон, яка є членом журі Блукерівської премії, назвала книгу надзвичайно щирою, але “часом лютою”. Підтримувати свій блоґ Баззелу вдавалося лише упродовж двох місяців, після чого військові наказали йому його закрити. Уряд США закриває солдатські блоґи, незалежно від їхнього змісту. І, як відзначає Пол Джонс, голова журі інтернет-премії Lulu Blooker 2007, щоденник американського солдата Баззела може бути відвертим і відкритим військовим блоґом. Члени журі Blooker зійшлися в думці, що щоденник солдата може дати уявлення про те, що відбувається в Іраку краще, ніж повідомлення ЗМІ.
Варто відзначити, що книга “Моя війна”, крім цієї премії, здобула приз як найкращий зразок документальної літератури. Нагадаємо для наших читачів, що вперше премія Blooker за кращу книгу за мотивами записів у онлайн-щоденнику була вручена в 2006 році. Тоді лауреатом премії був блоґ під назвою Джулі і Джулія: 365 днів, 524 рецепти і 1 маленька кухня.
Всього в конкурсі цьогоріч брали участь 111 книг із 15 країн.
Фото: обкладинка книжки Баззела з сайту www.lulublookerprize.com
Вільям Шекспір
дописав
“Дон Кіхота”
Вільям Шекспір написав продовження першого в історії нового часу роману Мігеля Сервантеса “Дон Кіхот”. Великий англієць мав бажання забезпечити розвиток твору, виокремивши для своєї лабораторії одного з персонажів і написавши про нього п’єсу. Ця історія була довгий час легендою, але зараз, як вважають учені, з’явилися чіткі докази її реальності.
Вільям Шекспір написав продовження всесвітньовідомого роману Мігеля Сервантеса “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський”. Англійський драматург узяв за основу один із епізодів “Дон Кіхота” і написав п’єсу, що двічі була поставлена на сцені шекспірівського театру “Глобус” у Лондоні, вважають учені. Цю гіпотезу обговорювали давно, проте зараз вона знайшла підтвердження, стверджує директор британської Королівської шекспірівської компанії Греґорі Доран.
Невідома п’єса Шекспіра називалася “Карденьо” – так звали епізодичного персонажа твору Мігеля де Сервантеса Сааведри. Карденьо — божевільний хлопець, який намагався розказати ідальго історію свого трагічно-нещасливого кохання, але в процесі розповіді непристойно хлопець висловився про сеньйору і спровокував лицаря печального образу до сварки. Шекспір прочитав роман і захотів написати продовження, — так уважають експерти. Причому п’єсу Шекспір написав у співавторстві з іншим драматургом – Джоном Флетчером.
Подальші дані про твір уривчасті. В 1653 році було знайдено текст п'єси з підписами Шекспіра і Флетчера. В 1727 році з’явився твір драматурга Льюїса Теобальта, в якому, на думку критиків, були запозичені моменти з оригіналу “Карденьо”.